Dariusz Laszyca Mail Kontakt

Komedianci i trubadurzy protestują


ef260f5cb9ef99314f73903621666f3e      Establishment i tak zwane elity świata aktorów (komedianci) i piosenkarzy (trubadurzy) są w szoku. Wypracowany przez dziesiątki lat układ towarzysko-biznesowy jest zagrożony. Byty rodzinnych klanów są zagrożone. Wydawało się, że wiele lat temu „poukładane”  i „zaklepane” wzajemne stosunki pomiędzy artystami i sponsorami dadzą im gwarancje na wielkie zyski przez wiele lat. A tu bęc! Przyszła nowa, nie uwikłana w zależności biznesowe władza. Publiczna telewizja i radio zostały oczyszczone z postkomunistycznych włodarzy. Wieczni układowcy pozbawieni zostali więc wpływów. Zniknęły reprezentujące żenująco niski poziom artystyczny programy rozrywkowe, kabarety i wszelkiego rodzaju tendencyjne programy publicystyczne. Nastąpił programowy zwrot w stronę widza i słuchacza, w stronę prawdy. Jedyną siłą, która wspiera teraz „trubadurów i komediantów”, są stare służby specjalne. Za wszelką cenę pragną one ośmieszyć nową władzę; pozostała im już jedna z ostatnich  barykad czyli sowiecka kultura. Pomieszane rodziny „artystów’ i postkomunistycznych polityków bronią swoich układów i wpływów – bronią kasy! Przeciętnego Polaka polityka już tak bardzo nie interesuje. Ale docierają do niego dziwne informacje o tzw. gnębieniu aktorów i piosenkarzy. Idole odmawiają udziału w imprezach kulturalnych. Ostatnio np. w opolskim festiwalu odmówiła występu Maryla Rodowicz, podstarzała piosenkarka, która w przeszłości obcałowywała Fidela Castro, Breżniewa i Gierka. Głośno jest wokół odmowy Kayah i Michała Szpaka. I tutaj już zainteresowanie jest większe. Toż to naszym bohaterom ze „szklanego okienka” dzieje się krzywda! To następny fortel „tajemnych sił” (czytaj: starych służb specjalnych), które nie dały rady skompromitować rządu poprzez polityczne ataki. Teraz nastąpił przedostatni atak – atak poprzez kulturę. Komedianci i trubadurzy dali się wmanewrować w politykę. Gdy i to się nie powiedzie (wierzę w mądrość i naturalny instynkt rodaków ) to nastąpi bezpośrednie uderzenie poprzez próby siłowe na ulicy (prowokacje, pobicia, a nawet zamachy). Walka polityczna o PRAWDĘ trwa i mam wrażenie, że zaostrza się. Nadzieja jest w Polkach i Polakach oraz w konsekwencji obecnego rządu, którzy w porę rozpoznają swoich wrogów i nie zezwolą na eskalację ich poczynań.

Cofnij

Komentarze:

  1. Andrzej pisze:

    Czytałem na facebooku Pana opinie i w pełni z nią zgadzam się. Ludzie w Polsce żyli 25 lat w wyimaginowanej rzeczywistości i dali sobie wmówić, że nie można mieć innego zdania. Wykonawcy, którzy mieli wystąpić w Opolu to żadne gwiazdy, a już na pewno nie Kayah czy Rodowicz (może 20 lat temu).
    Pora na młodych w tzw. show biznesie! Oczywiście wszystko powinno być pozbawione polityki, szczególnie tej postkomunistycznej.

  2. Jolka pisze:

    W pełni zgadzam się z autorem, trzeba wykorzystać moment rezygnacji tych niby gwiazd. Trzeba nowej, świeżej krwi; potrzeba głosów, które brzmią i które nie mogą się przebić, bo układy warszawki blokują im dostęp do anteny telewizyjnej i radiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2010-2018 Dariusz Laszyca. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie bez zgody autora zabronione
Design by Trójwizja